Adventur 2022

SLOW’ninkai Adventure

2022 m. sausio 28 – 30 dienomis Vilniuje vyko Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2022. Paroda kitokia, nei įprastai. Dalyvių ir lankytojų šypsenas slėpė medicininės kaukės. Dalis turizmo grandų ėmė ir pabėgo. Gal pabūgo suvaržymų? Gal suabejojo ateitimi? Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Salė, kurioje buvo pristatomi Lietuvos miestai, miesteliai, kaimai, kaimeliai, verslai, versliukai sulaukė tikrai tikslinių lankytojų, kurie į parodą atėjo dėl Lietuvos, o ne užklydo netyčia besiblaškydami tarp Turkijos baseinų ar paplūdimių.

Kalbėjomės, dalinomės idėjomis, sulaukėme daugybės šiltų akių tiek pačiame stende, tiek konferencijų salėje, kurioje skaitėme pranešimus. Henrieta (Sraigūnas Lėtūnas) ir Daiva (Daivos kelionės – su meile ir šiluma) dalinosi mintimis, kas gi yra tas Lėtasis turizmas, kur galima rasti Lėtumo ambasadorius Lietuvoje ir ką pas juos patirti. Ieva (Paukščių namelis medyje) pasakojo apie naujas tendencijas nakvynių sektoriuje, o Rūta (Lukenskų namai), nors ir per nuotolį, dalinosi kasdienine patirtimi, kaip nešvaistyti maisto ir gyventi darnoje su savimi ir gamta. Gaila, kad Simui (Garsios Tylos Observatorija) pandeminė liga sutrukdė atsikelti iš lovos ir pasidalinti savo įžvalgomis apie Visatos grožį, tad linkime jam sveikatos ir kuo greičiau sugrįžti prie žvaigždžių.

Susitikta su daugybe kolegų, keliautojų, kurie ieško naujų patirčių. Didieji žiniasklaidos portalai dalinosi mūsų nešta žinia apie alternatyvą masiniam turizmui, apie galimybę ne tik pramogauti, bet ir patirti, praturtėti žiniomis, susitikti su įsimintinomis asmenybėmis. Didieji turizmo atlaidai baigėsi. Einame ruoštis naujam sezonui ir naujiems iššūkiams.