Adventur 2023

Adventur 2023
Lėtųjų stendas Adventur 2023

Sausio 27 – 29 dienomis Vilniuje įvyko tarptautinė turizmo paroda Adventur 2023. Jubiliejinė, dešimtoji, kuri kvietė švęsti ir atkreipti dėmesį į technologijas.

Technologijos mokykloje, universitetuose, darbe ir per atostogas. Jos gali padėti, bet tuo pačiu ir varginti. Sausio 28 d. Henrieta Miliauskienė ir Daiva Tankūnaitė su susirinkusia negausia auditorija dalinosi įžvalgomis, kaip technologijos pakeitė mūsų kasdieninius ir keliavimo įpročius. Dabartinė visuomenė vis rečiau paima knygą į rankas, vis trumpiau geba koncentruoti dėmesį ir vis dažniau užkimba ant klikbaitinės kultūros kabliuko. Nepaisant to, žmonės keliavo ir keliaus, tik svarbu teisingai nukreipti savo komunikaciją, kad ji pasiektų tos informacijos ieškančią auditoriją.

Geriausiai tai padaryti – gyvai bendraujant su žmonėmis, kurie dar tik planuoja savo keliones ir potyrius. Smagu, kad šiemet mūsų stende darbavosi toks gausus būrys žmonių. Atvykusieji į parodą galėjo susitikti su vachmistru Fricu iš Smalininkų Amžinojo pasienio, padiskutuoti apie kosmosą su Simu ir Vida iš „Garsios Tylos Observatorijos“, pasikalbėti apie sodus ir gėlynus su Giedre iš „Palaimos sodo“, pagilinti savo žinias apie meną virtuvėje ir sielos peną su Rūta ir Česlovu iš „Lukenskų namų“, pasinerti į XIX a. estetiką ir jos paslaptis drauge su Lina ir Rūta iš „Filigrania“, paklajoti po gurmaniškus skonius su Aušra ir Hugues iš „Vieno prancūzo sandėliuko“ ar padiskutuoti apie avis ir pačius įvairiausius mechanizmus su Gintare ir Vaidotu iš „Raubonių vandens malūno, vilkų karšyklos, verpyklos“.

Trys dienos prabėgo it viena valanda. Pokalbiai, diskusijos, juokas, planai. Ir žmonėms tikrai smagu atrasti savo šalį. Atrasti jos žmones. Ir jokia technologija nepakeis gyvo bendravimo ir bendrų horizontų atradimų. Linkime, kad naujausios technologijos padėtų atrasti kelius iki to tikro, gyvo pabuvimo kartu ir neišdildomų potyrių patyrimų.