Sukurtas logotipas

Andriaus Lik eskizai

2020 m. rugpjūčio 3 – 8 dienomis menininkas Andrius Lik sukūrė keletą galimų Lėtojo turizmo asociacijos logotipo eskizų. Tinkamą variantą padėjo išrinkti menotyrininkės išsilavinimą turinti Aušra Česnulevičienė.

Nori nenori, ištarus žodį „lėtai“, pasąmonė piešia sraigės, vėžlio, tinginio ar lėtūno (tokie gyvūnai) vaizdinius. Sraigė yra išskirtinė dar ir tuo, kad ji visur jaučiasi jaukiai, nes namai visada kartu su ja. Namų jaukumo pojūtį svetur galima pajusti ten, kur žmonių širdys ir akys spinduliuoja nuoširdumu ir tikrumu.

Logotipe Sraigiukas į pasaulį žvelgia plačiai atmerkta žmogaus akimi. Andrius Lik šiais dviem – sraigės ir akies simboliais įprasmino Lėtojo turizmo esmę. Lėtasis turizmas – tai išskirtiniai žmonės, tai – žmogaus gyvenimo būdas, tai – filosofija, tai – potyriai ir emocijos. Plačiai atmerktoje akyje atsispindi jausmai ir pažinimo troškulys. Ši akis stebi mus supantį mikropasaulį, nelieka abejinga kiekvienai smulkmenai praeities istorijoje. Tačiau ji drąsiai žvelgia ir į ateitį, mokslo pažangą ir technologines naujoves. Tai – emocijų, potyrių ir įžvalgumo akis.

Rugpjūčio 11 d. sukurtas logotipas buvo skaitmenizuotas. Logotipo skaitmenizavimą ir spalvų kodų surašymą atliko Dainora Minkevičiūtė.