Ieva namelyje medyje © Sesė Saulė

Jauku jauku jauku-ku… Kai namas pirmiausia siejasi su garsu. Ir ne bet kokiu garsu, o ištisu ošimu… Sraigiuko kelionė medžiu sunkiai suvokiama, nebent jos tikslas – apsistoti namelyje, esančiame medyje. Ne, į vaikystę Sraigiukas negrįžo. Nes vaikystė tebegyvena jame. Tačiau net ir nešdamasis savo namelį kartu, Sraigiukas žino – yra ir kitų ypatingų namų…

Kaip pristatote save?

– Esu architektė Ieva, mažais nameliais pradėjau domėtis studijų laikais, o prieš daugiau nei metus nusprendžiau įkurti savo Jauku-ku studiją. 2020 metų vasarą atidariau nuomai skirtą namelį pavadinimu „Paukščių namelis medyje“.

Man patinka kurti, per architektūrą noriu pasakoti žmonėms istorijas, ne žodžiu, bet per erdvės suvokimą. Prieiti arčiau gamtos, pabūti, pajusti ryšį. Leisti jiems patiems sugauti akimirkos grožį, mėgautis buvimu čia ir dabar. Maži nameliai turi savyje tam tikros magijos, kurią pajunti tik juose būdamas. O jei dar tai namelis medyje…

Ieva namelio statybose © Iš asmeninio archyvo

Paukščio giesmę išgirsti, į medžių lajas pakilti, save labiau pažinti.

Tokiam nuoseklumui turi būti ir motyvas… Kodėl ši veikla? Kodėl tokia veikla? Koks buvo pagrindinis noras?

– Noras supažindinti žmones su mažų namelių filosofija bei suteikti galimybę tai pabandyti ir pajausti. Dažnu atveju nedrįstame, galvojame, kad neverta išbandyti kažką naujo, patirti tai, kas nepatirta. Todėl noriu suteikti pasirinkimo galimybes ir padrąsinti pajusti tai, ko nesame pajutę.

Manau, jog maži nameliai žmonėms teikia buvimo džiaugsmą ir laimę, noriu, kad pasaulyje būtų kuo daugiau laimingų žmonių. Tai mano mažas indėlis į bendro džiaugsmo ir laimės kūrimą.

Ieva namelyje medyje © Iš asmeninio archyvo

Vaikystėje Verebiejuose praleistas laikas, šalia kaimo telkšančios Žuvinto palios, močiutė, kuri buvo biologijos mokytoja, tarsi savaime atvedė prie dabarties. Su močiute buvome labai artimos. Taip jau nutiko, kad vaikystės laikas gamtoje, artimas bendravimas su žmonėmis, kurie myli ir supranta gamtą, užaugino meilę bei pagarbą jai ir manyje. Prisimenu, kaip pavasariais, kartu su močiute, užsimaukšlinusios guminius botus, klampodavome pažiūrėti žydinčių purienų… O meilė architektūrai, polinkis kurti, statyti galbūt taip pat šiek tiek paveldėta. Mano senelis mėgo statyti – pats sau namus pasistatė, o tėvams nusipirkus seną namą (kuomet tebuvau penkerių) taip pat sukiodavausi tarp statybos ir remonto darbų. Šis etapas man buvo labai įdomus. Gal būtent dėl šių vaikystės patirčių tapau tuo, kuo esu dabar, kokia veikla užsiimu.

Kiekviena vieta turi kažką savito. Verebiejų kaimo kaimynystėje – Žuvinto paukščių karalystė, o ir pačiame kaimelio pavadinime užkoduotos sąsajos su paukščiais (verebiejai – žvirbliai). Todėl į kaimą bandžiau pažvelgti ne tik savo mylinčiomis akimis, bet ir pro šalį važiuojančio prašalaičio žvilgsniu.

Takas į Žuvinto ežero regyklą © Sraigūnas Lėtūnas

Ar tai ir yra Jūsų asmeninės vertybės? Jos labai gilios…

– Ne tik. Man taip pat svarbu:

  • žodžio laikymasis;
  • ekologija ir meilė gamtai;
  • paprastumas ir grožio matymas kasdienybėje;
  • ramybės išlaikymas;
  • nuoširdumas.
Paukščių namelis medyje © Sesė Saulė

Tai tarsi taisyklės, kurios galėtų pasitikti kiekvieną svečią kiekvienuose namuose… Ar tai ir yra svarbiausia Jūsų veikloje?

– Pagrindinis veiklos tikslas įkvėpti žmones džiaugtis mažais dalykais, mylėti ir saugoti gamtą. Esame jos dalis ir tas bendrumas atveria galimybes. Taisyklės įpareigoja, o vertybės leidžia atsiskleisti.

Paukščio namelyje medyje © Sesė Saulė

Paukščių namelis – tarsi grįžimas į vaikystę… Besirenkantys „Paukščių namelį medyje“ yra ypatingi žmonės?

– Paukščių namelis skirtas apsistoti 1-2 žmonėms, mėgstantiems gamtą, norintiems pabūti ramybėje ir praleisti laiką natūralioje aplinkoje. Kiekvienas esame ypatingas. Paukščių namelis leidžia pažinti ir tarsi atrasti save.

Namelio terasa leis pasivaikščioti aukščiau žemės, būti arčiau medžių, padės pamiršti žemiškus rūpesčius, įkvėps mėgautis momentu čia ir dabar.

Paukščių namelio medyje terasoje © Sesė Saulė

Viešnagės trukmė namelyje, esančiame medyje, priklauso nuo…

– ..nuo paties besirenkančiojo. Paukščių namelis medyje geriausiai pritaikytas trumpoms viešnagėms, tad siūlyčiau čia praleisti 1-2 paras.

Švęsite pirmuosius savo veiklos metus. Ar jau turite atsiminimą, kurio nepamiršite?

– Smagiausia buvo namelio atidarymo šventės diena, kai susirinko visi žmonės, prisidėję prie jo įgyvendinimo. Buvo gera matyti žmonių reakcijas ir džiaugsmą pirmą kartą išvydus užbaigtą namelį.

Pirmieji svečių įrašai © Iš asmeninio archyvo

Minimalistinis namelis skirtas vienam ar dviems asmenims, norintiems palydėti saulėlydį ir pasitikti rytinę saulę, stebėti gamtos ženklus, braidžioti po aplinkines pievas, pažinti paprastą ir natūralų grožį, šokti aplink laužą ir stebėti naktines žvaigždes terasoje.

– Jūsų vizitinė kortelė?

Paukščių namelis medyje
Taikos g. 36, Verebiejai, Alytaus r. 64353
Tel. 8 682 89 800
El. p. jaukuku.studija@gmail.com
FB puslapis Paukščių namelis medyje
IG puslapis Paukščių namelis medyje