Lėtojo turizmo asociacija pasipuošė trimis aukso širdelėmis ir DNR kristalu

Trys aukso širdelės ir DNR kristalas
Trys auksinė širdelės ir Paveldo DNR kristalas Lėtųjų rankose. Nuotraukoje iš kairės: Daiva Tankūnaitė, Aušra Česnulevičienė, Henrieta Miliauskienė, Gintarė Gikienė, Vaidotas Gikys ir Domas Noreika. (Nuotr. aut. Irma Žvinakienė)

Lapkritis, kai gamta ruošiasi ramybės laikotarpiui, apsnūsta ir intensyvus kelionių ritmas. Atsiranda laiko sau ir draugams. Tad nenuostabu, jog tingų 2023 metų lapkričio 12-tos sekmadienį Lėtieji lėtai judėjo link Kultuvėnų. O kai susitiko, tai Lukenskų namuose tylaus kampelio pritrūko, nes per metus visi vienų pasiilgo, tiek daug visko nutiko, kad kalboms nei galo nei krašto neliko. O nutiko kai kas labai smagaus – net trys asociacijos nariai pasipuošė auksinėmis Lietuvos širdelėmis. Dar du nariai buvo įvertinti ypatingais paveldosaugininkų apdovanojimais.

Trys auksinės Lietuvos

Mes esame tarsi slapta Masonų ložė“, – sako panevėžietė Daiva Tankūnaitė, kuri dar 2019 metais gavo pirmąją aukso širdelę, už nuopelnus Lietuvos turizmui. – Po vienu skėčiu esame subūrę turizmo srities profesionalus, kurių veikla ir darbo rezultatai yra įvertinti Turizmo oskarais – auksinėmis Lietuvomis. Tai pats aukščiausias įvertinimas turizmo srityje“.

Lapkričio 9 d. vykusio 9-ojo Lietuvos turizmo forumo metu net dvi aukso širdelės buvo įteiktos Lėtojo turizmo asociacijos narėms – Henrietai Miliauskienei ir Aušrai Česnulevičienei. „Apdovanojimas be galo svarbus, nes siekis keliautojams pasiūlyti alternatyvą masinio turizmo produktams buvo pastebėtas ir įvertintas. Esame apjungę itin smulkaus verslo atstovus, kuriems darbas turizmo sektoriuje pirmiausiai yra jų gyvenimo būdas. Kai 2020 metais steigėme asociaciją, net sapnuose negalėjome susapnuoti, jog po trejų metų savo gretose turėsime net tris Turizmo oskarais apdovanotus asmenis“, – džiugiomis mintimis dalinosi asociacijos prezidentė Henrieta Miliauskienė.

Man, asmeniškai, apdovanojimas buvo labai netikėtas, – atviravo Aušra Česnulevičienė. – Mudviejų su vyru Tauru įkurta mažutė kūrybos namų „Druskos studija“ Druskininkuose ant pakylos greta su Mo muziejumi Vilniuje… Tikrai džiugina, jog net ir provincijoje kuriamos kūrybinės iniciatyvos, čiurlionistikos populiarinimas yra pastebėti ir įvertinti. Tokie apdovanojimai augina sparnus ir įpareigoja nenuleisti kokybės kartelės“.

Paveldo DNR kodo kristalas ir speciali padėka

Šie metai ypatingi buvo ir dar dviem asociacijos nariams, kuriems aukščiausio lygio apdovanojimai ir padėkos buvo įteikti už kultūros paveldo puoselėjimą. Rugsėjo 29 d. LR Prezidentūroje vykusio renginio metu buvo įteikti paveldosaugos srities oskarai – Paveldo DNR apdovanojimai.

Darėm, darėm ir padarėm. Užtrukom gal tik kokį dešimtmetį, bet šis bei tas pavyko, – šmaikštavo Paveldo DNR kodo kristalu apdovanotas Vaidotas Gikys. – Mudu su Gintare sakome, jog Raubonys yra svarbiausias provincijos miestas Lietuvoje. Vienas kristalas atiteko sostinei, kitas – UNESCO miestui Kaunui, o trečiasis ėmė ir įsikūrė Raubonių malūne, vilnų karšykloje, verpykloje“.

Iš tiesų labai džiugu, jog Paveldo komisija inicijavo tokio pobūdžio konkursą, kuriame varžėsi vienas už kitą įdomesni projektai, – mintimis dalinosi Domas Noreika. – Man, kaip profesionaliam restauratoriui, labai džiugu, jog skatinamas kitoks požiūris į paveldą. Žeimių dvaras yra puikus pavyzdys, kai kalbame apie unikalių, novatoriškų ir moksliniais eksperimentais pagrįstų sprendimų pritaikymą paveldosaugoje. Tikrai džiaugiuosi, jog mano atliekami tyrimai ir darbai buvo pastebėti ir įvertinti specialia padėka“.

Nauji nariai

Lėtojo turizmo asociacija jungia labai skirtingų interesų, profesijų ir pomėgių žmones, kurie keliautojams gali pasiūlyti pažinti, atrasti labai netikėtas patirtis. Kasmet Lėtųjų būrys plečiasi, bendraminčių daugėja, o tai reiškia, jog keliautojų patirčių žemėlapis pilnėja, tereikia imti ir aplankyti vieną ar kitą iš 28-erių. 2023 m. prie Lėtųjų būrio prisijungė 8 nauji nariai:

  • Jonas ir Ramunė Šečkai („Geologo kelionė“) – nariai nuo 2023-02-02
  • Greta Vaicekauskaitė ir Renaldas Steponaitis („Bagota ciba“) – nariai nuo 2023-02-08
  • Algimantas Kazlauskas („Keramikos rojus“) – narys nuo 2023-04-08
  • Kamilė Tamutytė ir Saulius Bagdonavičius (Sodyba „Saulėtosios naktys“) – nariai nuo 2023-04-11
  • Monika Šimonėlė („Sūrio kelias“) – narė nuo 2023-04-11
  • Domas Noreika („Aikas Žado Laboratory, Žeimių dvaras) – narys nuo 2023-04-11
  • Rasa ir Vytautas Jakeliai (Žemosios Panemunės dvaras) – nariai nuo 2023-11-13
  • Eglė Tulevičiūtė ir Kristijonas Siparis (Teatras „Arbatvakariai“) – nariai nuo 2023-11-13