Lėtojo turizmo asociacija tarp kūrybiškiausių startuolių

startuolių konkursas

Balandžio 12 d. Kaune vyko Kūrybinių industrijų ir kultūros startuolių konkurso 2024 (CREATIVE BUSINESS CUP 2024 || LITHUANIA) finalas. Konkursas organizuojamas jau 12-tus metus ir jame dalyvauja virš 80-ies šalių iš viso pasaulio. Į nacionalinį atrankos finalą pateko 10 dalyvių, tarp kurių buvo ir Lėtojo turizmo asociacija.

Konkurso dalyviai per 3 minutes tarptautinei vertinimo komisijai turėjo pristatyti savo kūrybines naujoves, kurios atliepia globalias problemas ir siūlo inovatyvius, kūrybiškus sprendimo būdus. Finalo dalyviai dalinosi idėjomis nuo šuniukų gultų patobulinimo iki teisinių klausimų virtualių platformų, nuo individualaus kvapo kūrimo iki švietimo sistemos spragų mažinimo.

Lėtojo turizmo asociacija, vienijanti itin smulkaus verslo atstovus, kvietė atkreipti dėmesį į masinio turizmo daromą neigiamą poveikį vietos bendruomenių ekonomikai, aplinkosaugai ir kultūros identitetui. Asociacijos narių siūlomos alternatyvos masinio turizmo produktams yra paremtos lėtojo turizmo pagrindiniais principais: Sustainable (darnus), Local (vietiškas), Organic (organiškas), Whole (visuma). Tai galimybė ne tik darniau ar tvariau keliauti, bet ir giliau pažinti vieną ar kitą reiškinį, amatą, meno šaką, pajusti skonių įvairovę, susibūti su vietove ir pajusti jos išskirtinumus.

Dėkojame tarptautinio konkurso kuratoriams Creative Business Network, ChangeMakers’ON, European Social Entrepreneurship And Innovative Studies Institute ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmams už skirtą laiką ir dėmesį. Siunčiame sėkmės linkėjimus konkurso laureatui Elicėjus, kuris Danijoje atstovaus Lietuvai kūrybiškiausių startuolių konkurse.